Nejdříve je dobré si říci k jakému účelu slouží taková bojová hlídka:

Bojová hlídka tedy slouží k napadání nepřítele, jeho velitelství, braní zajatců, útokům ze zálohy nebo k zpravodajským úkolům.

    Výstroj a výzbroj hlídky závisí na zadaném úkolu. Je nutné se vyvarovat pokušení mít s  sebou méně výbavy, nežli je normální bojové vybavení. Je třeba počítat se zdržením s nocováním apod.

    Osobní vybavení se musí přezkoušet dvakrát. Při nácviku a před odchodem.  Vše musí být připevněno tak, aby nic nechrastilo a nerachotilo. U paintballu jsou asi největším problémem kuličky v tubách. Má-li účastník hlídky vtubě málo kuliček, je nutné tubu vycpat kusem hadry, aby se kuličky nepřevalovaly a nedělaly hluk, který především v průběhu noční hlídky může být „smrtelný“.

    Členové hlídky musí u sebe mít: světélkující kompas (nezapomeňte jej předtím nabít na světle), hodinky se světélkujícím ciferníkem,dalekohled, svítilnu, balíček první pomoci, lehký nylonový provaz, lano se smyčkou, štípačky na dráty, maskovací pásku, silný papír na psaní, tužku a noktovizor.

 

Šestero úspěšné hlídky:

 

 

  1. Volte pro návrat vždy odlišnou trasu
  2. Mužstvo se nesmí unavovat přes míru-vede to k chybám
  3. Dělejte časté zastávky a naslouchejte
  4. Seznamte se s výhledy, zvuky a pachy v dané oblasti
  5. Zabalte řádně veškerou výstroj, aby nerachotila a nevrzala
  6. Snažte se dívat skrz, nikoliv na husté křoví a porosty

    Tam a zase zpátky:

    Trasu k cíli musíte vypracovat velmi pečlivě a každopádně vyberte odlišnou cestu pro návrat. Rozdělte trasu na úseky. Alespoň každých 1000m by měla být zastávky na poslouchání a pozorování okolí. Zatímco budete postupovat podle určeného azimutu, určitý člen hlídky počítá kroky a nejméně jeden jej kontroluje. K tomuto účelu se vyrábí i jednoduchá počítadla.        

    Čemu se vyhnout:

    Vyvarujte se samozřejmých přístupů k nepřátelským postavením, jako jsou náspy či úvozy. Cípy lesů jsou také nebezpečné. Spíše, než postupovat po okraji lesa, je lepší jít souběžně tak pět metrů hluboko v lese.

    Překonávání překážek:

    Zátarasy, ploty, silnice či železnice. Jakmile se přiblížíte k takové překážce, je dobré zaujmout kurhovou obranu a naslouchat, Žádný člen se pak při překonávání překážky  nepohybuje tak,  aniž by nebyl kryt kolegy, kteří musí být připraveni ke střelbě. 

    Nácvik:

    Je jasné, že nejdůležitější součástí každé operace  je činnost v cíli. Tuto musíte nacvičit do nejmenších detailů. Noční operaci je dobré nacvičit ve dne v obdobném terénu, v němž se budete v ostré akci pohybovat.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit